Staff
Acting Headteacher
Mrs C Williams
EAL, EVC, Assessment, Attendance, Safeguarding, MFL
Acting Assistant Headteacher - SENDCo, DSL
Mrs K Maslen
PSHE
Acting Assistant Headteacher - Curriculum & Behaviour
Mrs B Crocker
School Council, English, Geography
SEND Advisor
Mrs L Maguire
Safeguarding
EYFS & Maths Leader
Miss S Cormack
Foundation Stage Maple class
KS1 & English Leader
Mrs M Chand
Year 2 Cedar class
UKS2 & History Leader, Year 6 Ambassadors
Mrs L Oliver
Year 6 Elder class
Class Teacher
Mrs R Felice
Foundation Stage Cherry class
SENDCO EYFS
Class Teacher
Mrs M Oliver
Foundation Stage Cherry class
Drama Leader
Class Teacher
Mrs J Jeffrey
Year 1 Willow class
Class Teacher
Mrs H Minhas
Year 1 Ash class
DT Leader
Class Teacher
Mrs G Stella
Year 2 Hazel class
Class Teacher
Mr J Soanes
Year 3 Palm class
PE Leader
Class Teacher
Mrs J Woodland
Year 3 Chestnut class
Class Teacher
Miss. Y Otunla
Year 4 Oak class
RE Leader
Class Teacher
Miss L Codling
Year 4 Beech class
ICT Leader
Teacher
Mrs A Young
Year 5 Sycamore class
Art Leader
Class Teacher
Mrs M Purves
Year 5 Sycamore class
Class Teacher
Mr B Mardell
Year 5 Rowan class
Class teacher
Mrs S Tolley
Year 6 Juniper class
Science Leader
Teacher
Miss A Jakins
ECT Mentor
Teacher
Mrs C Caunt
Music Leader
Nursery Nurse
Mrs A Gros
Foundation stage Maple class
Nursery Nurse
Mrs S Watkin
Foundation Stage Cherry class
Teaching Assistant
Mrs I Marfo
Foundation Stage
Teaching Assistant
Mrs A Matthews
Foundation Stage
TEACHING ASSISTANT
Miss J Brown
Foundation Stage
Teaching Assistant, Lunchtime Supervisor & Cleaner
Miss R Baird
Inclusion
Teaching Assistant
Ms. F Saralli
Inclusion
Teaching Assistant
Mrs C Bird
Year 1 Willow class
Teaching Assistant
Miss A Johnson
Year 1 Ash class
Teaching Assistant
Mrs N Bhatoya
Year 1 Ash class
TEACHING ASSISTANT & LUNCHTIME SUPERVISOR
Ms D Jelenska
Year 2 Hazel Class
1:1 TEACHING ASSISTANT & LUNCHTIME SUPERVISOR
Ms P Atwal
Year 2 Cedar Class
Teaching Assistant & Lunchtime Supervisor
Mrs A Norman
Year 2 Cedar class
Teaching Assistant
Mrs K Hewlett
Year 2 Cedar class
Teaching Assistant, Lunchtime Supervisor & Cleaner
Mrs A Marshall
Year 3 Chestnut class
Teaching Assistant & Lunchtime Supervisor
Mr T Coleman
Year 3 Chestnut class
Teaching Assistant & Lunchtime Supervisor
Miss T Hanley
Year 3 Palm class
Teaching Assistant
Mr A Rignall
Year 4 Beech class
Teaching Assistant & Lunchtime Supervisor
Mr L Gold
Year 4 Oak class
TEACHING ASSISTANT & LUNCHTIME SUPERVISOR
Miss H Bond
Year 5 Sycamore class
Teaching Assistant
Mrs C Symes
Year 5 Sycamore class
Teaching Assistant & Lunchtime Supervisor
Mrs C Powell
Sycamore
Teaching Assistant
Mr C Harper
Year 5 Sycamore class
PE Specialist, Health and Safety Rep, ICT Support
Teaching Assistant & Lunchtime Supervisor
Mrs T Bond
Year 6 Juniper class
Teaching Assistant
Miss J Nsawu
Year 6 Juniper class
Teaching Assistant & Lunchtime Supervisor
Mrs M Catchpole
Year 6 Elder class
Teaching Assistant, Lunchtime Supervisor & Cleaner
Mrs J Kingham
Year 6 Elder class
Finance Team
Ms C Stratton
Secretary
Mrs S Coleman
Secretary
Mrs S Johnston
Site Agent
Mr N Rignall
General Assistant & Lunchtime Supervisor
Mrs J Willis
Lunchtime Supervisor
Mrs G Casale
Lunchtime Supervisor
Mrs K Holdway